带或不带压力开关的双阀
3573B2632Z

- 旨在使用户能够遵守当前的安全法规
- 可与外部监控系统集成,以提供锁定并禁止进一步的机器操作,直到控制系统重置
- 出现故障时默认处于断电位置
产品信息
| Port Size (In) | 1/4" |
| Port Size (Out) | 1/4" |
| Port Size (Exhaust) | 1/4" |
| Port Thread | NPT |
| Cv (Exhaust) | 1.4 |
| Cv (In-Out) | 0.9 |
| Voltage | 120 VAC |
| Mounting Type | Base Mounted |
| Inlet Side | Left Side |
| Status Indicator | Pressure Switch |
| Monitor Type | Externally Monitored |
| Override | Without Override |
| Reset Type | N/A |
| Input to Main Solenoid | Independent |
| Switches for External Monitoring | Available Port |
| Solenoid Connection | DIN |
| Status Indicator Connection | Indicator not included |
