流量控制
1968F2004

- 薄型、高容量以及直角系列
- NPT和G螺纹可选
- 薄型系列包括槽和螺纹。旋钮调节选项
- 直角系列调节旋钮有多种型式
产品信息
| Valve Type | Flow Control Valve |
| Series | 19 |
| Application | General |
| Actuation | Pneumatic |
| Function | 2/2 |
| Thread Type | NPT |
| Inlet Pipe Size | 1/4" |
| Outlet Pipe Size | 1/4" |
| Construction | Poppet |
| Mounting | Inline |
| Avg Cv | 0.5 |
| Ambient Temperature | 41 to 140 F (5 to 60 C) |
| Media Temperature | 41 to 140 F (5 to 60 C) |
| Fluid Media | Filtered Air |
| Operating Pressure | 150 psi (10.3 bar) |
| Length | 40 in (1.6 mm) |
| Width | 16 in (0.6 mm) |
| Height | 53 in (2.1 mm) |
| Weight | 0.18 lb (0.08 kg) |
| Valve Body Material | Aluminum |
| Adjustment | Slot |
| Profile | Low |
