流量控制
1968E4007

- 薄型、高容量以及直角系列
- NPT和G螺纹可选
- 薄型系列包括槽和螺纹。旋钮调节选项
- 直角系列调节旋钮有多种型式
产品信息
| Valve Type | Flow Control Valve |
| Series | 19 |
| Application | High Capacity |
| Actuation | Pneumatic |
| Function | 2/2 |
| Thread Type | NPT |
| Inlet Pipe Size | 1/2" |
| Outlet Pipe Size | 1/2" |
| Construction | Poppet |
| Mounting | Inline |
| Size | 3/4" |
| Avg Cv | 7.5 |
| Ambient Temperature | -40 to 175 F (-40 to 80 C) |
| Media Temperature | -40 to 175 F (-40 to 80 C) |
| Fluid Media | Filtered Air |
| Operating Pressure | 5 to 150 psig (0.3 to 10 bar) |
| Length | 3.75 in (70 mm) |
| Width | 1.56 in (40 mm) |
| Height | 3.06 in (78 mm) |
| Weight | 0.8 lb (0.4 kg) |
| Valve Body Material | Cast Aluminum |
| Adjustment | Knob |
| Profile | Low |
