带控制适配器的经典 27 系列
2784A7002

- 定时顺序启动和/或停用
- 从一个压力源瞬时控制启动和/或停用
- 驱动力倍增器,适用于低信号压力
- 提升阀结构,具有高耐污性
- 内先导或外先导;易于现场转换,以便与外部先导气源一起使用
产品信息
| Valve Type | Directional Control |
| Series | 27 |
| Application | Timed In Sequence |
| Actuation | Pneumatic |
| Function | 3/2 Single Air Pilot |
| Default Position | Normally Open |
| Return | Spring |
| Thread Type | NPT |
| Inlet Pipe Size | 1-1/4" |
| Outlet Pipe Size | 1-1/4" |
| Exhaust Pipe Size | 1-1/2" |
| Construction | Poppet |
| Mounting | Inline |
| Connection | Hardwired |
| Pilot Type | Internal/External |
| Manual Override | Not Included |
| Size | 1-1/4" |
| Voltage | 24 VDC |
| Duty Rating | Continuous Duty |
| Power Consumption | 14 watts |
| Ambient Temperature | -40 to 120 F (-40 to 50 C) |
| Media Temperature | -40 to 175 F (-40 to 80 C) |
| Fluid Media | Filtered air |
| Operating Pressure | 15 to 150 psig (1 to 10 bar) |
| Pilot Supply Minimum | Must be equal to or greater than inlet pressure |
| Weight | 7.0 lb (3.2 kg) |
| Valve Body Material | Aluminum |
| Poppet/Spool Material | Aluminum and Stainless Steel |
| Seal Material | Buna-N |
